Gabinet psychoterapii

Psychoterapia od lat wzbudza skrajne emocje - od zachwytu po potępienie, od sarkastycznej niewiary po bezwarunkową ufność w jej skuteczność. Psychoterapia to rozmowa, interakcja między psychoterapeutą i pacjentem, która poprzez pytania, interpretacje i sugestie umożliwia realizację przez pacjenta celów, które określane są w indywidualnym programie leczenia. Ta nauka z pogranicza medycyny i szeroko rozumianych interakcji międzyludzkich, nie sprowadza się wyłącznie do postawienia diagnozy i redukcji objawów - to nie epizod leczniczy, a długotrwały proces, rzutujący na całe dalsze życie pacjenta. Poza opanowaniem określonego problemu i towarzyszących mu objawów psychosomatycznych, psychoterapia daje narzędzia do radzenia sobie z problemami w przyszłości, do przewartościowania dotychczasowych - często błędnych - życiowych priorytetów. Zapraszamy do naszego gabinetu psychoterapii w Warszawie.

Gabinet psychoterapii w Warszawie

Pierwszy krok należy do pacjenta, który w obliczu problemu podejmuje decyzję o wizycie u specjalisty. Dla każdego, kto chciałby znaleźć profesjonalny gabinet psychoterapii Warszawa oferuje miejsce, w którym w oparciu o rzetelną, fachową wiedzę i dużą dozę empatii do pacjenta, udzielana jest pomoc psychologiczna.

Kto może zgłosić się po pomoc psychologiczną?

  • osoby cierpiące na depresję
  • osoby borykające się w chronicznym stresem
  • osoby dotykane stanami lękowymi
  • osoby dotknięte chorobą, a także ich bliscy
  • osoby muszące się uporać ze stratą bliskiej osoby
 
Jakie najważniejsze nurty psychoterapii wykorzystywane są w gabinecie psychoterapii w Warszawie? 
 
Terapia psychodynamiczna to koncentracja nad nieświadomymi przejawami impulsów i stanów emocjonalnych pacjenta - bez żadnych ograniczeń tematycznych, pacjent mówi o wszystkim, co przychodzi mu do głowy. Analizowany jest błędny sposób interpretacji problemów przez pacjenta, w znacznej części nieświadomy. Inne nurty psychoterapii to m. in. podejście poznawczo - behawioralne, podejście Gestalt czy systemowe. Każda forma psychoterapii budowana jest w oparciu o zaufanie na linii pacjent - terapeuta i przynosi rozwiązanie do tej pory nierozwiązanych problemów. W gabinecie psychoterapii w Warszawie, w dyskretnej a zarazem profesjonalnej atmosferze, pacjent bez obaw może powierzyć specjaliście wszystkie nurtujące go problemy.